כיצד מתבצע תהליך רכישת נכס בארה"ב

אלה מאיתנו שלא מתכננים שהייה ממושכת בארצות הברית, לא חושבים בדרך כלל על האפשרות לבצע רכישות נדל"ן במדינה. יחד עם זאת, אם חושבים על כך לעומק, הסיבה היחידה שיכולה למנוע השקעת נדל"ן טובה בנכס בארה"ב היא המרחק והיעדר המידע.

אתר נדלן מאסטר מסביר טוב את הנושא לעומקו

במציאות, שני אלה אינם מהווים מכשול אמיתי למי שמעוניין שהחסכונות שלו יגדלו בקצב מהיר: כמעט כל הנכסים בארה"ב העומדים במכירה מפורסמים ברשת האינרנט, והפרוצדורה הפורמלית של העברת בעלות לא דורשת נוכחות במקום.

תהליך של רכישת נכסים בארה"ב הוא פשוט יחסית. ראשית כל, יש לאתר את הנכס המתאים. כל הנכסים בארה"ב משווקים על ידי משרדי תיווך; המידע שקוף ונגיש לחלוטין. כאשר מדובר בנכסים למגורים, כל נכס מפורסם באינטרנט; נכסים לפעילות מסחרית מופיעים בבסיסי נתונים שמעט קשה יותר להגיע אליהם – בדרך כלל דרך משרדי תיווך המתמחים בכך.

לאחר שהנכס אותר ניתן ליצור קשר עם משרד התיווך המשווק אותו. המשרד יעביר לכם טופס הצעת מחיר מיוחד, אותו יש למלא בקונסוליה של ארה"ב בארץ ולהעביר בחזרה. במידה והמוכר חותם על הטופס גם, ניתן להמשיך לשלב הבא של חתימה על חוזה. גם את זה ניתן לבצע בשלט רחוק, על ידי ייפוי כוח למשרד עורכי דין מורשה מקומי, אשר יערוך את העסקה בשמכם.

פעלו במשנה זהירות בשלב של חתימה על הצעת מחיר. בחלק מהמדינות של ארה"ב מסמך הצעת מחיר חתום על ידי שני הצדדים נחשב שווה ערך לחוזה ומהווה בסיס מספק לדרישת תשלום. בחלק מהמדינות רק חוזה רשמי מהווה עילה לתביעת תשלומים מהרוכש.

את התשלום יש להפקיד לזכות חשבון מיוחד שמשרד עורכי הדין פותח למטרה הזאת במיוחד. בשלב הזה ייבדקו גם כל ההיבטים המשפטיים של העסקה, זכויות של צדדים שלישיים על הנכס וכדומה. בנוסף, ניתן להזמין גם מומחה שיעריך את המצב הפיזי של המבנה.

לסיכום, ניתן לומר כי תהליך רכישת נכסים בארה"ב הוא קצר יחסית: בדרך כלל הוא אורך בין שבועיים לחודש ימים בלבד. בסיום הפרוצדורה תקבלו בדואר שטר בעלות מיוחד – מסמך רשמי המעיד על בעלותכם על הנכס. תתחדשו!

השקעה בארצות הברית

 כיצד מתבצע תהליך רכישת נכס בארה"ב