לרכוש נכס בחו"ל או בישראל? שרון עושה סדר

לרכוש נכס בחו"ל או בישראל? קצת סדר

משקיעי נדל"ן רבים מגיעים אליי עם השאלה הבאה: "שרון, אני מתלבט בין רכישת נכס בישראל לבין קניית נכס במדינה זרה, מה אתה מציע לי לעשות?". אז כדי לעשות קצת סדר, הנה כמה הבדלים עיקריים בין השקעה בנדל"ן בישראל לבין השקעה בחו"ל.

ראשית גילוי נאות. אני, שרון שאתי, יזם נדל"ן שמתמחה בהשקעות נדל"ן בחו"ל, ולכן, כמובן שכבר עשיתי בעצמי פעמים רבות בעבר את ההשוואה בין השקעה בארץ לבין השקעה בחו"ל ובדקתי כל אפשרות לעומק. מתנצל מראש אם אני נוטה לכיוון חו"ל.

 השקעה בנדל"ן

השקעה בנדל"ן בישראל – יתרונות וחסרונות:

אחד היתרונות המרכזיים בהשקעה בארץ הוא שקל מאד להגיע פיזית לראות את הנכס. לרוב מדובר במרחק של כמה דקות נסיעה ברכב ולעיתים אפילו מדובר במרחק הליכה. אכן, משקיעי נדל"ן רבים אוהבים "להרגיש את הנכס" והמחשבה שלא יוכלו להגיע אליו פיזית בכל רגע נתון מקשה עליהם.

יתרון נוסף של השקעה בישראל הוא השוק היחסית יציב. מחירי הנדל"ן בישראל נמצאים במגמת עלייה כבר למעלה מ-10 שנים והירידה לא נראית באופק. הנתון הזה מושך משקיעים רבים לרכוש דירות להשקעה בישראל, מתוך הנחה שהמחירים רק ימשיכו להאמיר.

היתרון השלישי של השקעה בארץ הוא היכולת לעשות זאת בקלות יחסית הודות לכך שאתם דוברים את השפה ומבינים את הלך הרוח והמנטליות המקומית.

שני החסרונות המרכזיים של השקעה בישראל היא שיעור התשואה השנתי הנמוך יחסית – בין 4% ל-5% תשואה שנתי והיצע הנכסים היחסית קטן שעומד בפני המשקיעים.

 

השקעה בנדל"ן במדינה זרה – יתרונות וחסרונות:

הפכי החסרונות של השקעה בארץ הם בדיוק היתרונות של השקעה בחו"ל. שני היתרונות המרכזיים בהשקעה במדינה שאינה ישראל הם פוטנציאל הרווח הגבוה בהרבה (שיעור תשואה שנתי של 8% ומעלה) ומבחר רחב של נכסים להשקעה.

באופן דומה, היתרונות עליהם דיברנו בעת השקעה בנדל"ן ישראלי הם החסרונות של השקעה בחו"ל. במידה ותרצו להגיע פיזית לנכס תצטרכו לטוס למדינה זרה. כמו כן, שווקי נדל"ן בחו"ל עלולים להיות פחות יציבים מהשוק בישראל, אך בדיקה נכונה תמנע השקעה לא נכונה.

 לרכוש נכס בחו"ל או בישראל? שרון עושה סדר